Svatba ve mlýně

Milí snoubenci,

dovolte mi pozvat Vás do prostor Strnadovského mlýna, kde zažijete svoji svatbu snů! Toto místo je prosycené jedinečnou pozitivní energiii... Mlýn zde stojí možná už od 11století...je obklopen nádhernou romantickou přírodou, rybníkem a farmou plnou zvířat. Panuje zde příjemná rodinná atmosféra, díky které se zde budete cítit jako doma. Možná ani nebudete chtít z mlýna odjet...
Malebné venkovské prostředí, krásná příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne atmosféru Vašeho svatebního dne. A mlýnská zákoutí i romantické okolí Vám nabídnou mnoho krásných příležitostí pro Vaše svatební fotografie.
Věřte, že uděláme vše pro to, abyste si svůj svatební obřad, svatební hostinu i celý pobyt na mlýně náležitě užili. Každý rok přibývá několik novinek, které zvyšují komfort prostředí a kvalitu služeb. Čím překvapíme pro tento rok?

 • Veliká zemní trampolína, pro vaše malé i velké děti...
 • Na svatbách děláme rolovanou zmrzlinu - 100Fresh-  ICEROLL je hit ! a dále mohou být Smoothie a Freshe
 • Vaření Vašeho svatebního piva, na němž se přímo podílíte. Obvykle plzeňského typu- technologie je v plném provozu
 • Lodička na rybníce k dispozici k projížďkám a na možné focení...
 • Minihorse a jejich hříbátka na jaře jako mazlíčci či k focení...
 • Fotokoutek s profi vybavením... již je na místě i s tiskem kvalitních fotografii a projekcí...
 • Vzdušné zastřešení poloviny dvora atypickou plachtou smetanové barvy rozšiřuje kapacitu a volnost pro uspořádní stolů, nové kruhové smetanově bílé slunečníky vkusně doplní potřebné zastřešení...

   

Termínový kalendář pro svatební sezónu 2022 je zde...

Zeptejte se na svůj termín bez okolků! Neděle, svátky v týdnu a všední dny nevypisujeme jsou obvykle volné a k dispozici na doptání.

Těší nás, že pobytem u nás vzniká jisté pouto k tomuto krásnému místu, na které se rádi vracíte. To nás zavazuje udělat maximum k Vaší spokojenosti a přispět tak k nezapomenutelným okamžikům u nás na Strnadovském mlýně.

Váš mlynář :-) Tomáš Kocman

PRO SJEDNÁVÁNÍ SCHŮZEK (připravte si prosím základní informace: počet hostů na svatbě, počet potřebného ubytování, formu stravování a obřadu, atp.) TEL.+420 602 104 703 - Františka Barešová, svatební asistentka, e-mail: fany@strnadovskymlyn.cz

-Závazná rezervace je možná až na základě úhrady rezervačního poplatku na konkrétní termín. Poplatek je v případě zrušení objednatelem vratný jen při zrušení v lhůtě 6měsíců před termínem  a za podmínky náhrady obsazení blokovaného termínu.

Volné termíny k 10.6.2022:

zařídíme vše potřebné pro expresní svatbu spíše komorní, ale jinak dle domluvy nemožné hned, zázraky na počkání =  víkend 15.-16.7.

Pátky: 24.6.,1.7.,22.7.,12.8.,19.8.,2.9.,9.9.,16.9.,23.9.,30.9.,7.10.,14.10.,21.10.,28.10.

Soboty: 24.9.,1.10.,8.10.,15.10.,29.10.

Státní svátky: 28.9.

Přehled volných termínů

volný termín
předběžná rezervace
obsazený termín

Pohodlně, na jednom místě bez časového omezení

kdo by dnes chtěl přejíždět mezi hostinou obředem a ubytováním??? U nás je to vše na jednom místě: uspořádáme Váš svatební obřad, přichystáme hostinu a ubytujeme Vaše hosty. Romantické venkovské prostředí, krásná okolní příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne originalitu vašeho svatebního dne. Mlýn je ideální pro střední až velké svatby (60 až 120 lidí) a Vaše svatební oslava zde může trvat bez omezení až do rána. Malé svatby (pod 40os) také děláme, termíny nabízíme však obvykle jiné než sobotní i když dohoda je možná.

Svatební obřad

Jednou z nejdůležitějších částí svatebního dne je bezesporu samotný obřad. U nás můžete mít svůj svatební obřad blízko rybníka na malebné louce sekané do tvaru srdce či v sále Staré Mlýnice .... Je jen na vás, které místo vás nejvíce okouzlí a stane se svědkem vašeho vstupu do společného manželského života.

Výhodou Strnadovského mlýna je i to, že naše pozemky se nacházejí v působnosti dvou matrik, což zvyšuje pravděpodobnost, že Vámi vybraný termín obřadu bude k dispozici. Hlavní matrika je Sedlčanská, vedlejší Sedlec -Prčická, která oddává  bohužel jen své rodáky nebo lidi se vztahem k tomuto regionu... Kromě toho nejčastěji využíváme alternativní oddávající jako jsou pastoři netradičních církví, kteří vás nejenom mohou dojmout, ale i pobavit, rozhodně je to však nezapomenutelný zážitek pro vás i hosty.

Svatební hostina venku, ale i v případě nutnosti v krásném sále historické mlýnice

Při teplém a slunečném počasí může být vaše svatební hostina venku na čerstvém vzduchu (venkovní zastřešení je možné domluvit). Při opravdu nepříznivém počasí se můžete případně přemístit do vnitřních prostor Mlýnice.

 • Svatební hostina může být servírovaná, formou rautu či kombinací přizpůsobenou Vašemu přání.
 • Samozřejmostí je svatební menu, připravené přesně podle Vašich představ.

Náš personál udělá vše pro to, abyste na svůj svatební den na Strnadovském mlýně dlouho s láskou vzpomínali.

Další svatební servis

Víme, jak je příprava svatby náročná a jak je těžké získat kvalitní kontakty na ty, kteří Vám s její realizací pomohou. Můžeme Vám předat prověřené kontakty, které na místě budete potřebovat:

 • na skvělé oddávající, veselé, flexibilní,
 • na úžasnou cukrářku, která splní každé Vaše přání,
 • na profesionální svatební fotografku či fotografa, 
 • a na kameramanku či kameramana s dronem,
 • na svatební květinářku,
 • na kadeřnici a vizážistku,
 • na různé vystoupení např. ohňové show,
 • pro návrh a výrobu originálních svatebních oznámení a další...

Zábava a doprovodný program

Rádi bychom, abyste se ve svůj velký den cítili skvěle. Proto, budete-li chtít, pomůžeme Vám zajistit i doprovodný program. O vaše děti se postaráme - nová zemní trampolína, herna atp... Chcete se posadit na koně, vyfotit se zvířaty? Líbily by se Vám na svatbě retro automobily? Chcette ohnostroj nebo zmrzlinový servis?  Taneční  nebo oňové vystoupení pro své svatební hosty? Nebo máte jiná tajná přání? Nebojte se nás zeptat...

A exkurzi na Francisovu turbínu a katr můžeme naplánovat klidně i o půlnoci... O děti bývá také postaráno. K dispozici je pískoviště, trampolína, brouzdaliště, houpačky, případně vnitřní dětská herna...

Svatební nabídka

Až do 120 osob můžeme realizovat svatby a to také i v vnitřním prostředí, tedy i v zimním či deštivém období (mokrá varinta). Komornější (menší) svatby cca 50 osob opřijímáme většinou v pátek nebo v kombinaci s jinou obdobně menší svatbou v předchozí den. Akce můžeme realizovat i mimo víkendy, kdykoliv ve všední dny. Máme skvělé oddávající- pozor svatební hosté se mohou i smát -:)

Začátkem každého roku připravujeme pro ty, co se již rozhodli u nás svatbu realizovat, "Svatební mejdan". Na tomto "Mejdadu" ochutnáte naše selátko, vína, pivní speciality, domácí slivovici, domácí limonády, dorty a zákusky. Potkáte potřebné fotografy, oddávající, cukrářku, muzikanty, vizážistku, floristku, aranžerku, DJ a další zajímavé lidi. Tato akce je určena pouze pro zaplacené rezervace. (akce je pouze pro zvané)

Hledáte-li osobní přístup, místo s Genius Loci, přírodní prostředí s materiály jako jsou dřevo, kámen, země, s blízkostí zvířat... tak jste u nás správně.

Aktuální volné/obsazené svatební termíny  (pátky a soboty) /datumem se rozumí hlavní den obřadu vždy s nocí do druhého- následujícího dne, v případě pátečního dne obřadu do soboty a v případě sobotního obřadu vždy s nocí do neděle, celovíkendové akce od pátku do neděle jsou úplně dole teto stránky v kalendáři. Svatby ve všední dny jsou ve většině případech možné a na doptání.

Velké svatby mohou být s nástupem již v pátek, resp. předchozí den před obřadem (před hlavním dnem) minimální plnění ubytování v hlavní den 40míst, v den předchozí minimálně  30míst. Menší svatby realizujeme běžně v pátek, či jiné všední dny a dále dle dohody. 

Pomůžeme Vám s výběremem vhodného oddávajícího, formy obřadu, chcete-li aby vše bylo více osobnější a příjemnější... zeptejte se jak na to!

Kontakt pro svatby a pro domlouvání prohlídek a dotazy na volné termíny je +420 602 104 703 - Františka Barešová

Nejezděte k nám bez ohlášení, vystavujete se riziku, že se Vám nebudeme věnovat...

Více o svatbách:

Svatby můžeme dělat celoročně až 100 osob viz.:

S námi můžete i hodně ušetřit: A to nejen nervy, ale především peníze...

1) Suroviny dimenzujeme tak, aby nebyly přebytky...

2) Sami se můžete podílet na části výzdob a dekorací...

3) Doporučíme Vám dodavatele, kteří vám ještě dají slevu a nebo jen prostě nejsou předražení...

4) Ručíme za kvalitu, vše je ověřené a vyzkoušené...

Cena

V následujícím roce předpokládáme, že by se cena měla odhadem pohybovat kolem 2500,-/os. u menších svateb až 3000,-/os Jelikož nápoje i jídlo jsou dle skutečnosti a můžete si zvolit i dražší varianty jedná se opravdu o odhad. Tato cena na osobu i tak obsahuje vše potřebné: rozpočítaný servisní poplatek, použití Mlýnice v případě extremnich podmínek - nepřízně počasí či velkého horka, zastřešení tabulí stanem a slunečníky, celkové uspořádání prostředí, bílé ubrusy na tabule, přírodní -režnou či barevnou výzdobu a aranžmá tabulí dle přání, včetně osvětlení, inventář pro externí sladké a dort, starost doplňování sladkého, příprava obřadního místa, ozvučení obřadu a času před přijezdem kapely, limitovanou možnost vlastního uvítacího šnapsu + veškerou konzumaci = jak servírovaný oběd tak varianty rautu a večerního rauru s grilováním, nápoje = víno, pivo, vody, džusy, limo a běžné nealko, teplé nápoje s vyjímkou tvrdého alkoholu. - Ubytování v penzionu pro tyto akce respektuje ceník ubytování na www. Aktuální cena  je 630,-/os. Snídaně je za 139,-  Kapacita lůžek je v penzionu 55 - komfortně 44 + dalších 24+1 míst v úplně nových srubových chatičkách "VIKING HOUSES" a "TreeHouse Křemílek" a Annas´House v korunách stromů (viz. záložka ubytování). Celkem tedy lůžková kapacita 80. Dále v podstatě neomezené stanování a možnost využítí okolních penzionů. Minimální plnění ubytování je 40 míst v penzionu v den hlavní a 30míst v den předchozí v případě, že je dohodnuto dvoudenní ubytování. Ceny se mohou měnit dle zdražení vstupních surovin, změny nepředpokládáme větší než 10%.

Potřebujete-li pomůžeme Vám i s obřadem - jeho formou, včetně cizojazyčných překladů, doporučíme skvělou fotografku, kameramana, cukrářku, kapelu či DJ, ale i svatební šaty, květinářku, ale i grafický návrh např. svatebního oznámení či svatebních novin... dekorace většinou řešíme přimo interně nebo se svatebčané mohou i sami podílet. Míra spoluúčasti se vždy individuálně dohodne. Pro ty jež chtějí nechat úplně vše na berdech svatebních profesionálů můžeme poskytnout koordinátora.