Svatba ve mlýně

Milí snoubenci,

dovolte mi pozvat Vás do prostor Strnadovského mlýna, kde zažijete svoji svatbu snů! Toto místo je prosycené jedinečnou pozitivní energiii... Mlýn zde stojí možná už od 11století...je obklopen nádhernou romantickou přírodou, rybníkem a farmou plnou zvířat. Panuje zde příjemná rodinná atmosféra, díky které se zde budete cítit jako doma. Možná ani nebudete chtít z mlýna odjet...
Malebné venkovské prostředí, krásná příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne atmosféru Vašeho svatebního dne. A mlýnská zákoutí i romantické okolí Vám nabídnou mnoho krásných příležitostí pro Vaše svatební fotografie.
Věřte, že uděláme vše pro to, abyste si svůj svatební obřad, svatební hostinu i celý pobyt na mlýně náležitě užili. Pro sezónu 2020 pro vás chystám několik novinek... zatím je info jen zde:

 • veliká zemní trampolína, pro vaše malé i velké děti...   již je na místě
 • na svatbách dělat freshe a škrábanou - rolovanou zmrzlinu - již je na místě -  ICEROLL je hit !
 • vařit svatební pivo ( připravuje se technologie a zázemí )

Váš mlynář, Tomáš Kocman

Pohodlně, na jednom místě bez časového omezení

kdo by dnes chtěl přejíždět mezi hostinou obředem a ubytováním??? U nás je to vše na jednom místě: uspořádáme Váš svatební obřad, přichystáme hostinu a ubytujeme Vaše hosty. Romantické venkovské prostředí, krásná okolní příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne originalitu vašeho svatebního dne. Mlýn je ideální pro střední až velké svatby (60 až 120 lidí) a Vaše svatební oslava zde může trvat bez omezení až do rána. Malé svatby (pod 50os) také děláme, termíny nabízíme však obvykle jiné než sobotní i když dohoda je možná.

Svatební obřad

Jednou z nejdůležitějších částí svatebního dne je bezesporu samotný obřad. U nás můžete mít svůj svatební obřad blízko rybníka na malebné louce sekané do tvaru srdce či v sále Staré Mlýnice .... Je jen na vás, které místo vás nejvíce okouzlí a stane se svědkem vašeho vstupu do společného manželského života.

Výhodou Strnadovského mlýna je i to, že naše pozemky se nacházejí v působnosti dvou matrik, což zvyšuje pravděpodobnost, že Vámi vybraný termín obřadu bude k dispozici. Hlavní matrika je Sedlčanská, vedlejší Sedlec -Prčická, která oddává  bohužel jen své rodáky nebo lidi se vztahem k tomuto regionu... Kromě toho nejčastěji využíváme alternativní oddávající jako jsou pastoři netradičních církví, kteří vás nejenom mohou dojmout, ale i pobavit, rozhodně je to však nezapomenutelný zážitek pro vás i hosty.

Svatební hostina venku, ale i v případě nutnosti v krásném sále historické mlýnice

Při teplém a slunečném počasí může být vaše svatební hostina venku na čerstvém vzduchu (venkovní zastřešení je možné domluvit). Při opravdu nepříznivém počasí se můžete případně přemístit do vnitřních prostor Mlýnice.

 • Svatební hostina může být servírovaná, formou rautu či kombinací přizpůsobenou Vašemu přání.
 • Samozřejmostí je svatební menu, připravené přesně podle Vašich představ.

Náš personál udělá vše pro to, abyste na svůj svatební den na Strnadovském mlýně dlouho s láskou vzpomínali.

Další svatební servis

Víme, jak je příprava svatby náročná a jak je těžké získat kvalitní kontakty na ty, kteří Vám s její realizací pomohou. Můžeme Vám předat prověřené kontakty, které na místě budete potřebovat:

 • na skvělé oddávající, veselé, flexibilní,
 • na úžasnou cukrářku, která splní každé Vaše přání,
 • na profesionálního svatební fotografku či fotografa, 
 • a na kameramanku či kameramana s dronem,
 • na svatební květinářku,
 • na různé vystoupení např. ohňové show,
 • pro návrh a výrobu originálních svatebních oznámení a další...

Zábava a doprovodný program

Rádi bychom, abyste se ve svůj velký den cítili skvěle. Proto, budete-li chtít, pomůžeme Vám zajistit i doprovodný program. O vaše děti se postaráme - nová zemní trampolína, herna atp... Chcete se posadit na koně, vyfotit se zvířaty? Líbily by se Vám na svatbě retro automobily? Chcette ohnostroj nebo zmrzlinový servis?  Taneční  nebo oňové vystoupení pro své svatební hosty? Nebo máte jiná tajná přání? Nebojte se nás zeptat...

A exkurzi na Francisovu turbínu a katr můžeme naplánovat klidně i o půlnoci... O děti bývá také postaráno. K dispozici je pískoviště, trampolína, brouzdaliště, bazén, houpačky, případně vnitřní dětská herna...

Svatební nabídka

Až do 120 osob můžeme realizovat svatby a to také i v vnitřním prostředí, tedy i v zimním či deštivém období (mokrá varinta). Komornější (menší) svatby cca 50 osob opřijímáme většinou v pátek nebo v kombinaci s jinou obdobně menší svatbou v předchozí den. Akce můžeme realizovat i mimo víkendy, kdykoliv ve všední dny. Máme skvělé oddávající- pozor svatební hosté se mohou i smát -:)

Začátkem každého roku připravujeme pro ty, co se již rozhodli u nás svatbu realizovat, "Svatební mejdan". Na tomto "Mejdadu" ochutnáte naše selátko, vína, pivní speciality, domácí slivovici, domácí limonády, dorty a zákusky. Potkáte potřebné fotografy, oddávající, cukrářku, muzikanty, vizážistku, floristku, aranžerku, DJ a další zajímavé lidi. Tato akce je určena pouze pro zaplacené rezervace. (akce je pouze pro zvané)

Hledáte-li osobní přístup, místo s Genius Loci, přírodní prostředí s materiály jako jsou dřevo, kámen, země, s blízkostí zvířat... tak jste u nás správně.

Aktuální volné svatební termíny 2020 (pátky a soboty) /datumem se rozumí hlavní den obřadu vždy s nocí do druhého- následujícího dne, v případě pátečního dne obřadu do soboty a v případě sobotního obřadu vždy s nocí do neděle, celovíkendové akce od pátku do neděle jsou dle níže vypsaných termínů. Svatby ve všední dny jsou ve většině případech možné a na doptání.

Velké svatby mohou být s nástupem již v pátek, resp. předchozí den před obřadem (před hlavním dnem) minimální plnění ubytování v hlavní den 40míst, v den předchozí minimálně  30míst. Menší svatby realizujeme běžně v pátek, či jiné všední dny a dále dle dohody. 

Pomůžeme Vám s výběremem vhodného oddávajícího, formy obřadu, chcete-li aby vše bylo více osobnější a příjemnější... zeptejte se jak na to!

Náhledy fotogalerii:

Kontakt pro svatby a pro domlouvání prohlídek a dotazy na volné termíny je 602219601 - Tomáš Kocman

Nejezděte k nám bez ohlášení, vystavujete se riziku, že se Vám nebudeme věnovat...

Více o svatbách:

Svatby můžeme dělat celoročně až 100 osob viz.:

S námi můžete i hodně ušetřit: A to nejen nervy, ale především peníze...

1) Suroviny dimenzujeme tak, aby nebyly přebytky...

2) Sami se můžete podílet na části výzdob a dekorací...

3) Doporučíme Vám dodavatele, kteří vám ještě dají slevu a nebo jen prostě nejsou předražení...

4) Ručíme za kvalitu, vše je ověřené a vyzkoušené...

Cena

Ukázkovou kalkulaci sestavím na místě, na předem DOMLUVENÉ OSOBNÍ PROHLÍDCE. Pro představu v roce 2018 se svatby pohybovaly v cenovém rozmezí 1500-1600/osobu bez ubytování a s ohledem na počet osob. V tomto roce 2019 průměrně už cca 1800,- v roce 2020 předpokládáme, že by cena měla pohybovat kolem 2000,-/os. Tato cena na osobu obsahuje vše potřebné: rozpočítanou položku uzavření a služeb areálu, použití Mlýnice v případě extremnich podmínek - nepřízně počasí či velkého horka, zastřešení tabulí stanem a slunečníky, celkové uspořádání prostředí, bílé ubrusy na tabule, přírodní -režnou či barevnou výzdobu a aranžmá tabulí dle přání, včetně osvětlení romantickým osvětlením, inventář pro vlastní sladké a dort, starost doplňování sladkého, příprava obřadního místa, ozvučení obřadu a času před přijezdem kapely, limitovanou možnost vlastního uvítacího šnapsu + veškerou konzumaci = jak servírovaný oběd tak varianty rautu a večerního rauru s grilováním, nápoje = víno, pivo, vody, džusy, limo a běžné nealko, teplé nápoje s vyjímkou tvrdého alkoholu. - Ubytování v penzionu pro tyto akce respektuje ceník ubytování na www. Aktuální cena  je 630,-/os. Snídaně je za 125,-  Kapacita lůžek je v penzionu 55 - komfortně 44 + dalších 24 míst v úplně nových srubových chatičkách "VIKING HOUSES" a "TreeHouse Křemílek" v korunách stromů (viz. záložka ubytování). Celkem tedy lůžková kapacita 79. Dále v podstatě neomezené stanování a možnost využítí okolních penzionů. Minimální plnění ubytování je 40 míst v penzionu.

Potřebujete-li pomůžeme Vám i s obřadem - jeho formou, včetně cizojazyčných překladů, doporučíme skvělou fotografku, kameramana, cukrářku, kapelu či DJ, ale i svatební šaty, květinářku, ale i grafický návrh např. svtebního oznámení či svatebních novin... dekorace většinou řešíme přimo interně nebo se svatebčané mohou i sami podílet. Míra spoluúčasti se vždy individuálně dohodne. Pro ty jež chtějí nechat úplně vše na berdech svatebních profesionálů zajistíme koordinátora.

Termíny pro svatební sezónu 2020

Zeptejte se na svůj termín bez okolků! Neděle, svátky v týdnu a všední dny nevypisujeme jsou obvykle volné a k dispozici na doptání.

Těší nás, že pobytem u nás vzniká jisté pouto k tomuto krásnému místu, na které se rádi vracíte. To nás zavazuje udělat maximum k Vaší spokojenosti a přispět tak k nezapomenutelným okamžikům u nás na Strnadovském mlýně.

Váš mlynář :-) Tomáš Kocman

TEL.+420602219601 -PRO SJEDNÁVÁNÍ SCHŮZEK (připravte si prosím základní informace: počet hostů na svatbě, počet potřebného ubytování, formu stravování a obřadu, atp.)

Závazná rezervace je možná až na základě úhrady rezervačního poplatku na konkrétní termín. Poplatek je v případě zrušení objednatelem vratný jen při zrušení v dostečně dlouhé době (min. 6měsíců před termínem ) a za podmínky náhrady obsazení blokovaného termínu.

Aktualizace kalendáře  12.1. 2020 /naši oddávající mohou oddávat i ve státní svátek/

pátek 3.dubna 2020
sobota 4.duben 2020
pátek 10. duben 2020
sobota 11. duben 2020
pátek 17. duben 2020
sobota 18. duben 2020
pátek 24. duben 2020
sobota 25. duben 2020
pátek 1. květen 2020 (státní svátek)
sobota 2. květen 2020
pátek 8. květen 2020 (státní svátek)
sobota 9. květen 2020
pátek 15. květen 2020                                                 obsazeno
sobota 16.května 2020
pátek 22. květen 2020                                                  obsazeno
sobota 23. květen 2020                                                obsazeno
pátek 29. květen 2020                                                  obsazeno
sobota 30. květen 2020                                                obsazeno
pátek 5. červen 2020                                                   obsazeno
sobota 6. červen 2020                                                 
pátek 12. červen 2020                                                  obsazeno
sobota 13. červen 2020                                                obsazeno
pátek 19. červen 2020                                                 
sobota 20. červen 2020                                                obsazeno                                         
pátek 26. červen 2020
sobota 27. červen 2020                                                obsazeno
pátek 3. červenec 2020

sobota 4. červenec 2020                                              obsazeno

neděle 5.červenc 2020

pondělí 6.červenc 2020 (státní svátek)

pátek 10. červenec 2020

sobota 11. červenec 2020

pátek 17. červenec 2020

sobota 18. červenec 2020
pátek 24. červenec 2020
sobota 25. červenec 2020
pátek 31. červenec 2020                                              obsazeno
sobota 1. srpen 2020                                                   obsazeno
pátek 7. srpen 2020
sobota 8. srpen 2020                                                    obsazeno
pátek 14. srpen 2020
sobota 15. srpen 2020
pátek 21. srpen 2020                                                    obsazeno
sobota 22. srpen 2020                                                  
pátek 28. srpen 2020
sobota 29. srpen 2020                                                  obsazeno
pátek 4. září 2020
sobota 5. září 2020
pátek 11. září 2020
sobota 12. září 2020                                                      obsazeno
pátek 18. září 2020
sobota 19. září 2020
pátek 25. září 2020
sobota 26. září 2020
neděle 27. září 2020
pondělí 28. září 2020 (státní svátek)
pátek 2. říjen 2020
sobota 3. říjen 2020
pátek 9. říjen 2020
sobota 10. říjen 2020                                                    obsazeno
pátek 16. říjen 2020
sobota 17. říjen 2020
pátek 23. říjen 2020                                                      k dispozici jen část kapacity
sobota 24. říjen 2020                                                    obsazeno
středa 28. říjen 2020 (státní svátek)
čtvrtek 29. říjen 2020
pátek 30. říjen 2020
sobota 31. říjen 2020