Stará Mlýnice

Stará mlýnice

Stará Mlýnice svým stářím přesahuje tištěné zmínky z 16.stol. Hlavní prostor Mlýnice – sál v 1.patře s mezonetovým ochozem a krbem na vás dýchne původními dřevěnými trámy a kamennými stěnami. Je to prostor určený zejména ke kulturně-společenským a slavnostním příležitostem včetně svatebních obřadů, ale i k případnému ubytování na speciálně zavěšených lůžkách Mlýnice je opravdu kouzelný prostor. Moderní sociální zařízení je v přízemí budovy. Kapacita až 100 osob dle způsobu využití, 70 osob k tabuli, 10 a více osob (kapacita lze rozřířit) k ubytování.

Mlýnice při ubytování 10osob 4950,- včetně lůžkovin a denního využití sálu na aktivity (neziskové a vzdělávací projekty)

Mlýnice svatební obřad 2500,-

Mlýnice pronájem na oslavu, celovečerní zábavu a konzumaci, hudební vystoupení 5000,-

Pec

Na Strnadovském mlýně i po 10ti letech lze objevit poklady… Na podzim v roce 2011 jsme objevili pec zazděnou ve stěně pod schody na Staré Mlýnici. Je neobvyklá a cenná tím, že nám tak dlouho zůstala utajená. Po menších stavebních úpravách v nich od jara 2012 příležitostně a na objednávku pečeme domácí rohlíky, preclíky a chléb. Také v peci, která je šikovně udělaná jako udírna, zároveň udíme maso z naší farmy.

<<zpět

Strnadovský mlýn v Sedlčanech hodnocení