Svatba ve mlýně

Milí snoubenci,

dovolte mi pozvat Vás do prostor Strnadovského mlýna, kde zažijete svoji svatbu snů! Toto romantické venkovské místo si zamilujete již od prvního okamžiku. Mlýn je obklopen nádhernou romantickou přírodou, rybníkem a farmou plnou zvířat. Panuje zde příjemná rodinná atmosféra, díky které se zde budete cítit jako doma. Možná ani nebudete chtít z mlýna odjet...
Malebné venkovské prostředí, krásná příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne atmosféru Vašeho svatebního dne. A mlýnská zákoutí i romantické okolí Vám nabídnou mnoho krásných příležitostí pro Vaše svatební fotografie.
Věřte, že uděláme vše pro to, abyste si svůj svatební obřad, svatební hostinu i celý pobyt na mlýně náležitě užili.

Váš mlynář, Tomáš Kocman

Plánujete svatbu a chcete si ji užít daleko od ruchu města, v klidu, v přírodě? Právě pro vás bude ideálním svatebním místem Strnadovský mlýn, který najdete uprostřed malebné doliny blízko Sedlčan, na rozhraní středních a jižních Čech. Nachází se v nádherné a romantické krajině, která svým charakterem připomíná podhůří Šumavy.

Pohodlně, na jednom místě bez časového omezení

Velkou výhodou svatby v prostorách mlýna je, že máte vše na jednom místě: uspořádáme Váš svatební obřad, přichystáme hostinu a ubytujeme Vaše hosty. Romantické venkovské prostředí, krásná okolní příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne originalitu vašeho svatebního dne. Mlýn je ideální pro střední až velké svatby (40 až 120 lidí) a Vaše svatební oslava zde může trvat bez omezení až do rána.

Svatební obřad

Jednou z nejdůležitějších částí svatebního dne je bezesporu samotný obřad. U nás můžete mít svůj svatební obřad blízko rybníka, v sále Staré Mlýnice či na malebné louce, sekané do tvaru srdce. Je jen na vás, které místo vás nejvíce okouzlí a stane se svědkem vašeho vstupu do společného manželského života.

Výhodou Strnadovského mlýna je i to, že naše pozemky se nacházejí v působnosti dvou matrik, což zvyšuje pravděpodobnost, že Vámi vybraný termín obřadu bude k dispozici. Kromě toho doporučujeme alternativní oddávající jako jsou pastoři netradičních církví, kteří vás nejenom mohou dojmout, ale i pobavit, rozhodně je to však nezapomenutelný zážitek pro vás i hosty.

Svatební hostina venku, ale i v případě nutnosti v krásném sále historické mlýnice

Při teplém a slunečném počasí může být vaše svatební hostina venku na čerstvém vzduchu (venkovní zastřešení je možné domluvit). Při opravdu nepříznivém počasí se můžete případně přemístit do vnitřních prostor Mlýnice.

  • Svatební hostina může být servírovaná, formou rautu či kombinací přizpůsobenou Vašemu přání.
  • Samozřejmostí je svatební menu, připravené přesně podle Vašich představ.

Náš personál udělá vše pro to, abyste na svůj svatební den na Strnadovském mlýně dlouho s láskou vzpomínali.

Další svatební servis

Víme, jak je příprava svatby náročná a jak je těžké získat kvalitní kontakty na ty, kteří Vám s její realizací pomohou. Můžeme Vám předat prověřené kontakty:

  • pro svatební koordinaci svatebního specialisty či koordinátorky
  • pro návrh a výrobu originálních svatebních oznámení,
  • na úžasnou cukrářku, která splní každé Vaše přání,
  • na profesionálního svatebního fotografa a kameramana,
  • na salon se svatebními šaty,
  • na květinářku
  • a další...

Zábava a doprovodný program

Rádi bychom, abyste se ve svůj velký den cítili skvěle. Proto, budete-li chtít, pomůžeme Vám zajistit i doprovodný program. Chcete se svést v kočáru taženém koňmi? Líbily by se Vám na svatbě retro automobily? Hledáte vhodnou svatební kapelu? Taneční vystoupení pro své svatební hosty? Nebo máte jiná tajná přání? Nebojte se nás zeptat...

A exkurzi na Francisovu turbínu a vodní katr můžeme naplánovat klidně i o půlnoci... O děti bývá také postaráno. K dispozici je pískoviště, trampolína, brouzdaliště, bazén, houpačky, případně vnitřní dětská herna...

Svatební nabídka

Až do 120 osob můžeme realizovat svatby a to také i v vnitřním prostředí, tedy i v zimním či deštivém období (mokrá varinta). Komornější (menší) svatby cca 50 osob opřijímáme většinou v pátek nebo v kombinaci s jinou obdobně menší svatbou v předchozí den. Akce můžeme realizovat i mimo víkendy, kdykoliv ve všední dny. Máme skvělé oddávající- pozor svatební hosté se mohou i smát -:)

Začátkem každého roku připravujeme pro ty, co se již rozhodli u nás svatbu realizovat, "Svatební mejdan". Na tomto "Mejdadu" ochutnáte naše selátko, vína, pivní speciality, domácí slivovici, domácí limonády, dorty a zákusky. Potkáte potřebné fotografy, oddávající, cukrářku, muzikanty, vizážistku, floristku, aranžerku, DJ a další zajímavé lidi. Tato akce je určena pouze pro zaplacené rezervace. (akce je pouze pro zvané)

Hledáte-li osobní přístup, místo s Genius Loci, přírodní prostředí s materiály jako jsou dřevo, kámen, země, s blízkostí zvířat... tak jste u nás správně.

Aktuální volné svatební termíny 2019 (pátky a soboty) /datumem se rozumí hlavní den obřadu vždy s nocí do druhého- následujícího dne, v případě pátečního dne obřadu do soboty a v případě sobotního obřadu vždy s nocí do neděle, celovíkendové akce od pátku do neděle jsou dle níže vypsaných termínů. Svatby ve všední dny jsou ve většině případech možné a na doptání.

Velké svatby mohou být s nástupem již v pátek, resp. předchozí den před obřadem (před hlavním dnem) minimální plnění ubytování v hlavní den 40míst, v den předchozí  30míst. Menší svatby realizujeme běžně v pátek, či jiné všední dny a dále dle dohody. 

Pomůžeme Vám s výběremem vhodného oddávajícího, formy obřadu, chcete-li aby vše bylo více osobnější a příjemnější... zeptejte se jak na to!

Náhledy fotogalerii:

Kontakt pro svatby a pro domlouvání prohlídek a dotazy na volné termíny je 602219601 - Tomáš Kocman

Nejezděte k nám bez ohlášení, vystavujete se riziku, že se Vám nebudeme věnovat...

Více o svatbách:

Svatby můžeme dělat celoročně až 100 osob viz.:

S námi můžete i hodně ušetřit: A to nejen nervy, ale především peníze...

1) Suroviny dimenzujeme tak, aby nebyly přebytky...

2) Sami se můžete podílet na části výzdob a dekorací...

3) Doporučíme Vám dodavatele, kteří vám ještě dají slevu a nebo jen prostě nejsou předražení...

4) Ručíme za kvalitu, vše je ověřené a vyzkoušené...

Cena

Ukázkovou kalkulaci sestavím na místě, na předem DOMLUVENÉ OSOBNÍ PROHLÍDCE. Pro představu v roce 2018 se svatby pohybovaly v cenovém rozmezí 1500-1600/osobu bez ubytování a s ohledem na počet osob. V tomto roce 2019 průměrně už cca 1800,- v roce 2020 předpokládáme, že by cena neměla přesáhnout 2100/os. Tato cena na osobu obsahuje vše potřebné: rozpočítanou položku uzavření a služeb areálu, použití Mlýnice v případě extremnich podmínek - nepřízně počasí či velkého horka, zastřešení tabulí stanem a slunečníky, celkové uspořádání prostředí, bílé ubrusy na tabule, přírodní -režnou či barevnou výzdobu a aranžmá tabulí dle přání, včetně osvětlení romantickým osvětlením, inventář pro vlastní sladké a dort, starost doplŇování sladkého, příprava obřadního místa, ozvučení obřadu a času před přijezdem kapely, limitovanou možnost vlastního uvítacího šnapsu + veškerou konzumaci = jak servírovaný oběd tak varianty rautu a večerního rauru s grilováním, nápoje = víno, pivo, vody, džusy, limo a běžné nealko, teplé nápoje s vyjímkou tvrdého alkoholu. - Ubytování v penzionu pro tyto akce respektuje ceník ubytování na www. Aktuální cena  je 630,-/os. Snídaně je za 125,-  Kapacita lůžek je v penzionu 55 - komfortně 44, min. plnění je 40 + dalších 24 míst v úplně nových srubových chatičkách "VIKING HOUSES" a "TreeHouse Křemílek" v korunách stromů (viz. záložka ubytování). Celkem tedy lůžková kapacita 79. Dále v podstatě neomezené stanování a možnost využítí okolních penzionů.

Potřebujete-li pomůžeme Vám i s obřadem - jeho formou, včetně cizojazyčných překladů, doporučíme skvělou fotografku, kameramana, cukrářku, kapelu či DJ, ale i svatební šaty, květinářku, ale i grafický návrh např. svtebního oznámení či svatebních novin... dekorace většinou řešíme přimo interně nebo se svatebčané mohou i sami podílet. Míra spoluúčasti se vždy individuálně dohodne. Pro ty jež chtějí nechat úplně vše na berdech svatebních profesionálů zajistíme koordinátora .

Poslední volné 3 termíny 2019, pro vaši oslavu...

11.října. 18.1října. a 25.října a dále v listopadu.

Otvíráme termíny pro svatební sezónu 2020 /od 1.8.2019/

Zeptejte se na svůj termín bez okolků! Neděle, svátky v týdnu a všední dny nevypisujeme jsou obvykle volné a k dispozici na doptání.

Těší nás, že pobytem u nás vzniká jisté pouto k tomuto krásnému místu, na které se rádi vracíte. To nás zavazuje udělat maximum k Vaší spokojenosti a přispět tak k nezapomenutelným okamžikům u nás na Strnadovském mlýně.

Váš mlynář :-) Tomáš Kocman

TEL.+420602219601 -PRO SJEDNÁVÁNÍ SCHŮZEK (připravte si prosím základní informace: počet hostů na svatbě, počet potřebného ubytování, formu stravování a obřadu, atp.)

Závazná rezervace je možná až na základě úhrady rezervačního poplatku na konkrétní termín. Poplatek je v případě zrušení objednatelem vratný jen při zrušení v dostečně dlouhé době (min. 6měsíců před termínem ) a za podmínky náhrady obsazení blokovaného termínu.

Aktualizace kalendáře 07.09. 22.05

pátek 3.dubna 2020
sobota 4.duben 2020
pátek 10. duben 2020
sobota 11. duben 2020
pátek 17. duben 2020
sobota 18. duben 2020
pátek 24. duben 2020
sobota 25. duben 2020
pátek 1. květen 2020
sobota 2. květen 2020
pátek 8. květen 2020 předběžná rezervace
sobota 9. květen 2020
pátek 15. květen 2020
pátek 22. květen 2020
sobota 23. květen 2020
pátek 29. květen 2020
sobota 30. květen 2020
pátek 5. červen 2020
sobota 6. červen 2020  obsazeno
pátek 12. červen 2020 obsazeno
sobota 13. červen 2020
pátek 19. červen 2020
sobota 20. červen 2020 obsazeno
pátek 26. červen 2020
sobota 27. červen 2020 obsazeno
pátek 3. červenec 2020
sobota 4. červenec 2020 obsazeno
pátek 10. červenec 2020
sobota 11. červenec 2020
pátek 23. červenec 2020
sobota 24. červenec 2020
pátek 31. červenec 2020                                                                 obsazeno
sobota 1. srpen 2020                                                                      obsazeno
pátek 7. srpen 2020
sobota 8. srpen 2020                                                                      obsazeno
pátek 14. srpen 2020
sobota 15. srpen 2020
pátek 21. srpen 2020                                                                      obsazeno
sobota 22. srpen 2020
pátek 28. srpen 2020
sobota 29. srpen 2020
pátek 4. září 2020
sobota 5. září 2020
pátek 11. září 2020
sobota 12. září 2020
pátek 18. září 2020
sobota 19. září 2020
pátek 25. září 2020
sobota 26. září 2020
neděle 27. září 2020
pondělí 28. září 2020
pátek 2. říjen 2020
sobota 3. říjen 2020
pátek 9. říjen 2020
sobota 10. říjen 2020  
sobota 12. září 2020                                               obsazeno
pátek 16. říjen 2020
sobota 17. říjen 2020
pátek 23. říjen 2020
sobota 24. říjen 2020
středa 28. říjen 2020
čtvrtek 29. říjen 2020
pátek 30. říjen 2020
sobota 31. říjen 2020