Svatba ve mlýně

Milí snoubenci,

dovolte mi pozvat Vás do prostor Strnadovského mlýna, kde zažijete svoji svatbu snů! Toto romantické venkovské místo si zamilujete již od prvního okamžiku. Mlýn je obklopen nádhernou romantickou přírodou, rybníkem a farmou plnou zvířat. Panuje zde příjemná rodinná atmosféra, díky které se zde budete cítit jako doma. Možná ani nebudete chtít z mlýna odjet...
Malebné venkovské prostředí, krásná příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne atmosféru Vašeho svatebního dne. A mlýnská zákoutí i romantické okolí Vám nabídnou mnoho krásných příležitostí pro Vaše svatební fotografie.
Věřte, že uděláme vše pro to, abyste si svůj svatební obřad, svatební hostinu i celý pobyt na mlýně náležitě užili.

Váš mlynář, Tomáš Kocman

Plánujete svatbu a chcete si ji užít daleko od ruchu města, v klidu, v přírodě? Právě pro vás bude ideálním svatebním místem Strnadovský mlýn, který najdete uprostřed malebné doliny blízko Sedlčan, na rozhraní středních a jižních Čech. Nachází se v nádherné a romantické krajině, která svým charakterem připomíná podhůří Šumavy.

Pohodlně, na jednom místě

Velkou výhodou svatby v prostorách mlýna je, že máte vše na jednom místě: uspořádáme Váš svatební obřad, přichystáme hostinu a ubytujeme Vaše hosty. Romantické venkovské prostředí, krásná okolní příroda, zpěv ptáků a svit sluníčka, to vše podtrhne originalitu vašeho svatebního dne. Mlýn je ideální pro střední až velké svatby (40 až 120 lidí) a Vaše svatební oslava zde může trvat bez omezení až do rána.

Svatební obřad

Jednou z nejdůležitějších částí svatebního dne je bezesporu samotný obřad. U nás můžete mít svůj svatební obřad blízko rybníka, v sále Staré Mlýnice či na malebné louce, sekané do tvaru srdce. Je jen na vás, které místo vás nejvíce okouzlí a stane se svědkem vašeho vstupu do společného manželského života.

Výhodou Strnadovského mlýna je i to, že naše pozemky se nacházejí v působnosti dvou matrik, což zvyšuje pravděpodobnost, že Vámi vybraný termín obřadu bude k dispozici. Kromě toho doporučujeme alternativní oddávající jako jsou pastoři netradičních církví, kteří vás nejenom mohou dojmout, ale i pobavit, rozhodně je to však nezapomenutelný zážitek pro vás i hosty.

Svatební hostina

Při teplém a slunečném počasí může být vaše svatební hostina venku na čerstvém vzduchu (venkovní zastřešení je možné domluvit). Při opravdu nepříznivém počasí se můžete případně přemístit do vnitřních prostor Mlýnice.

  • Svatební hostina může být servírovaná, formou rautu či kombinací přizpůsobenou Vašemu přání.
  • Samozřejmostí je svatební menu, připravené přesně podle Vašich představ.

Náš personál udělá vše pro to, abyste na svůj svatební den na Strnadovském mlýně dlouho s láskou vzpomínali.

Další svatební servis

Víme, jak je příprava svatby náročná a jak je těžké získat kvalitní kontakty na ty, kteří Vám s její realizací pomohou. Můžeme Vám předat prověřené kontakty:

  • pro svatební koordinaci
  • pro návrh a výrobu originálních svatebních oznámení,
  • na úžasnou cukrářku, která splní každé Vaše přání,
  • na profesionálního svatebního fotografa a kameramana,
  • na salon se svatebními šaty,
  • na květinářku
  • a další...

Zábava a doprovodný program

Rádi bychom, abyste se ve svůj velký den cítili skvěle. Proto, budete-li chtít, pomůžeme Vám zajistit i doprovodný program. Chcete se svést v kočáru taženém koňmi? Líbily by se Vám na svatbě retro automobily? Hledáte vhodnou svatební kapelu? Taneční vystoupení pro své svatební hosty? Nebo máte jiná tajná přání? Nebojte se nás zeptat...

A exkurzi na Francisovu turbínu a vodní katr můžeme naplánovat klidně i o půlnoci... O děti bývá také postaráno. K dispozici je pískoviště, trampolína, brouzdaliště, bazén, houpačky, případně vnitřní dětská herna...

Svatební nabídka

Až do 120 osob můžeme realizovat svatby a to také i v vnitřním prostředí, tedy i v zimním či deštivém období (mokrá varinta). Komornější (menší) svatby cca 50 osob opřijímáme většinou v pátek nebo v kombinaci s jinou obdobně menší svatbou v předchozí den. Akce můžeme realizovat i mimo víkendy, kdykoliv ve všední dny. Máme skvělé oddávající- pozor svatební hosté se mohou i smát -:)

Začátkem každého roku připravujeme pro ty, co se již rozhodli u nás svatbu realizovat, "Svatební mejdan". Na tomto "Mejdadu" ochutnáte naše selátko, vína, pivní speciality, domácí slivovici, domácí limonády, dorty a zákusky. Potkáte potřebné fotografy, oddávající, cukrářku, muzikanty, vizážistku, floristku, aranžerku, DJ a další zajímavé lidi. Tato akce je určena pouze pro zaplacené rezervace. (akce je pouze pro zvané)

Hledáte-li osobní přístup, místo s Genius Loci, přírodní prostředí s materiály jako jsou dřevo, kámen, země, s blízkostí zvířat... tak jste u nás správně.

Aktuální volné svatební termíny 2019 (pátky a soboty) /datumem se rozumí hlavní den obřadu vždy s nocí do druhého- následujícího dne, v případě pátečního dne obřadu do soboty a v případě sobotního obřadu vždy s nocí do neděle, celovíkendové akce od pátku do neděle jsou dle níže vypsaných termínů. Svatby ve všední dny jsou ve většině případech možné a na doptání.

Velké svatby mohou být s nástupem již v pátek, resp. předchozí den před obřadem (před hlavním dnem) minimální plnění ubytování v hlavní den 40míst, v den předchozí  30míst. Menší svatby realizujeme běžně v pátek, či jiné všední dny a dále dle dohody. 

Pomůžeme Vám s výběremem vhodného oddávajícího, formy obřadu, chcete-li aby vše bylo více osobnější a příjemnější... zeptejte se jak na to!

Náhledy fotogalerii:

Kontakt pro svatby a pro domlouvání prohlídek a dotazy na volné termíny je 602219601 - Tomáš Kocman

Nejezděte k nám bez ohlášení, vystavujete se riziku, že se Vám nebudeme věnovat...

Více o svatbách:

Svatby můžeme dělat celoročně až 100 osob viz.:

S námi můžete i hodně ušetřit: A to nejen nervy, ale především peníze...

1) Suroviny dimenzujeme tak, aby nebyly přebytky...

2) Sami se můžete podílet na části výzdob a dekorací...

3) Doporučíme Vám dodavatele, kteří vám ještě dají slevu a nebo jen prostě nejsou předražení...

4) Ručíme za kvalitu, vše je ověřené a vyzkoušené...

Cena

Ukázkovou kalkulaci sestavím na místě, na předem DOMLUVENÉ OSOBNÍ PROHLÍDCE. Pro představu v roce 2018 se svatby pohybovaly v cenovém rozmezí 1500-1600/osobu bez ubytování a s ohledem na počet osob. V tomto roce 2019 už cca 1750,- Tato průměrná cena na osobu obsahuje vše potřebné: rozpočítanou položku uzavření a služeb areálu, použití Mlýnice v případě extremnich podmínek - nepřízně počasí či velkého horka, zastřešení tabulí stanem a slunečníky, celkové uspořádání prostředí, bílé ubrusy na tabule, přírodní -režnou či barevnou výzdobu a aranžmá tabulí dle přání, včetně osvětlení romantickým osvětlením, inventář pro vlastní sladké a dort, starost o sweet bar, přípravu obřadního místa, ozvučení obřadu a času před přijezdem kapely, omezenou možnost vlastního uvítacího šnapsu + veškerou konzumaci = jak servírovaný oběd tak varianty rautu a večerního rauru s grilováním, nápoje = víno, pivo, vody, džusy, limo a běžné nealko, teplé nápoje s vyjímkou tvrdého alkoholu. - Ubytování v penzionu o víkendu pro tyto akce respektuje ceník ubytování na www. cena na rok 2019 je 550,-/os. Snídaně je za 125,-  Kapacita lůžek je v penzionu 55 - komfortně 44, min. plnění je 40 + dalších 24 míst v úplně nových srubových chatičkách "VIKING HOUSES" a "TreeHouse Křemílek" v korunách stromů (viz. záložka ubytování). Celkem tedy lůžková kapacita 79. Dále v podstatě neomezené stanování a možnost využítí okolních penzionů.

Potřebujete-li pomůžeme Vám i s obřadem - jeho formou, včetně cizojazyčných překladů, doporučíme skvělou fotografku, kameramana, cukrářku, kapelu či DJ, ale i svatební šaty, květinářku, ale i grafický návrh např. svtebního oznámení či svatebních novin... dekorace většinou řešíme přimo interně nebo se svatebčané mohou i sami podílet. Míra spoluúčasti se vždy individuálně dohodne. Pro ty jež chtějí nechat úplně vše na berdech svatebních profesionálů zajistíme koordinátora .

Volné termíny na poslední chvíli, pro vaši oslavu...

     

čtvrtek 4.červenec - (5.7 je svátek)

pátek 4. říjen 2019

     

pátek 11. říjen 2019

pátek 16. srpen 2019 

pátek 18. říjen 2019

sobota 19. říjen 2019

pátek 25. říjen 2019

sobota 26. říjen 2019

aktualizace 20.6.2019 10:10

chybějící terminy jsou závazně rezervované, podtržené jsou zatím předběžné rezervace, takže o nich lze jednat.  Zeptejte se na svůj termín bez okolků! Neděle, svátky v týdnu a všední dny nevypisujeme jsou obvykle volné a k dispozici.

Těší nás, že pobytem u nás vzniká jisté pouto k tomuto krásnému místu, na které se rádi vracíte. To nás zavazuje udělat maximum k Vaší spokojenosti a přispět tak k nezapomenutelným okamžikům u nás na Strnadovském mlýně.

Váš mlynář :-) Tomáš Kocman

TEL.+420602219601 -PRO SJEDNÁVÁNÍ SCHŮZEK (připravte si prosím základní informace: počet hostů na svatbě, počet potřebného ubytování, formu stravování a obřadu, atp.)

Závazná rezervace je možná až na základě úhrady rezervačního poplatku na konkrétní termín. Poplatek je v případě zrušení objednatelem vratný jen při zrušení v dostečně dlouhé době (min. 6měsíců před termínem ) a za podmínky náhrady obsazení blokovaného termínu.