Náš statek aneb život jako na farmě

Pobyt na našem mlýně je pobytem na ekologicky čistém venkově. Topíme dřevem ve dřevozplyňujícím kotli a elektřinou – akumulačními kamny. Trochu energie umíme vyrobit turbínou. Stejně tak jako v určité období obnáší turbína pravidelnou údržbu, i dřevo je cenným materiálem zejména v zimě připravovaným, abychom ho přes léto u ohňů s našimi hosty částečně zpracovali pod grilovanými specialitami, tak poté v zimě ho obrovské množství ztopíme v kotli. Na naší farmě chováme koně, ovce, kozy, pastevní čuníky Minesota, domácí (růžová) prasata, husy a další domácí zvířátka. Hospodářská zvířata nám dávají nejen radost, ale i užitek. Každoročně na jaře se naši hosté mohou těšit z přírůstků ovcí - roztomilých jehňátek, později pak i kůzlátek a průběžně selátek od pastevních prasátek, které vynikají svou neskutečnou chytrostí a vynalézavostí jak uniknout z ohrad za lepší pastvou. Výuka jízdy na koni pak uchvátí nejen děti, ale i jejich rodiče… pro zkušenější můžeme podniknout vyjížďky do terénu.

Pro naše dětské i dospělé hosty pořádáme procházky a prohlídky na naší farmě dle různých příležitostí. V rámci agroturistických pobytů se můžete účastnit i prací na farmě – krmení, úklidu a ošetřování zvířat. Nejčastěji pak v podzimním a zimním období se pak pořádají různé ochutnávky a hostiny produktů našeho hospodaření. Ochutnat můžete jehněčí a vepřové maso, ryby z výlovu. Suroviny zpracováváme, tak že ochutnáte skvělé jitrnice a jelítka, tlačenky, škvarky, sádlo, polévky, domácí paštiku a další speciality. Nicméně naše produkce je omezená, takže dlouho tyto speciality nevydrží.

Také naše zahrádka nám v omezené době nabízí řadu potravin pro naši kuchyni jako česnek, cibulku, pažitku, ředkvičky, rajčata… z bylinkové zahrádky pro čaje a koření běžně používáme měsíček zahradní, přesličku, jitrocel, mátu, meduňku, kopřivu, bezinky, šalvěj, bazalku, majoránku a mateřídoušku…

Zvířata na mlýně

Na naší farmě najdete tyto domácí zvířata: dva koně- valacha Žolíka (Jolis…) a kobylku Horu (Hora Venus), tři kozy s kůzlaty, tři ovce s beranem a jehňátky, husu Věru s houserem Gustavem, pastevní čuníky - měli jsme jich jednou i třicet dva najednou a dva čuníčky na zabijačku, psa Sida, dva kočičky a dva kocoury a kocoura-dicapo Draka (jak kdy neb chodí i k sousedům), uvažujeme o dalších jako jsou kachny, slepice a králíci… Fotografie zvířat si můžete prohlédnout zde.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -

Image 4 -

Image 5 -

<<zpět

Novinky
24.04.2018
5 nocí za cenu 4 - pobyty od neděle do pátku.
16.04.2018
Vše pro svatby 2018-2019. Aktuální volné termíny.
01.11.2017
ZIMNÍ PROVOZNÍ DOBA RESTAURACE
zkrácená provozní doba restaurace ve všední dny a mimo domluvené rezervace je 11.30-14h. a 17-19h. V každém případě doporučujeme předchozí tel. rezervaci  a to i o víkendu. Tato změna nemá vliv na provoz PENZIONU a stravování ubytovaných hostů.
15.01.2017
7.ročník proběhne od 15.5 do 20.5.2017 ... dále je k vidění soupis soch z minulých ročníků...
05.11.2016
Dárkové poukázky
Dle přání vytvoříme dárkové poukázky na pobyt, stravu a další doplňkové aktivity dle volby... stačí nás oslovit mailem.
01.01.2016
Informace o rezervacích, příjezdech a odjezdech, platbách - stornovacích podmínkách. Formách stravy...
02.02.2015
Zde si můžete prohlédnout videa o mlýně a o katru...
TOPlist