Sportovní vyžití

U nás můžete vyzkoušet řadu sportovních aktivit – to vše u nás můžete vyzkoušet: Beach-volejbal, klasický volejbal, nohejbal, beach-tenis, pétanque, kroket

U nás máme dvě travnatá hřiště na volejbal nebo nohejbal, Beach hřiště s 30 cm vrstvou kvalitního písku standardních rozměrů pro beach volejbal a beach tenis, okolní travnaté plochy jsou vhodné pro pétanque a kroket. Vybavení na tyto sporty zapůjčíme včetně případné instruktáže.

Finská sauna

Na břehu rybníka máme saunu s odpočívárnou. Finská sauna se vyznačuje tím, že je suchá a zvlhčení probíhá poléváním horkých kamenů. Při sanování pro vás můžeme uspořádat rituál… polévaní kamenů vonnými esencemi dle přání… Ochlazování probíhá dle období prioritně v rybníce, v zimě s vysekanou dírou v ledu, s dřevěným žebříkem. V teplejším období i pod sprchou. Do sauny se vejde i 10 osob.

Koně

Milujete koně? Chcete se naučit jezdit? Naučíme vás to! Po absolvování základních lekcí jízdy na koni pod odborným dohledem s vámi můžeme vyrazit i do přírody. Pakliže to umíte, vyzkoušíme si vás, a hurá na vyjížďku. Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu.

Rybník a bazén

Rybník je koupací, je hluboký až 3,5m. V létě se v něm běžně koupeme a v zimě nakonec také - při saunování…Je průtočný, proto je v něm voda poměrně chladná, i pár rybek v něm rybáři dokážou ulovit. Jde spíše o ryby, které jsou náchylné na čistotu vody, jako candáti, okouni a štiky… V létě pro hosty, zejména pro děti, máme kromě přírodního koupání i bazén ve dvoře.

Cykloturistika

V okolí je více jak 100 km značených tras vedoucích přes zajímavé oblasti s využitím silnic, polních i lesních cest a pěšin. Přímo kolem Vršovic prochází například mezinárodní cyklotrasa Praha - Vídeň, vytvořená v rámci projektu "Greenways - Zelené stezky". Máme pro vás mapy okolí a mnoho doporučení kam vyrazit a kam ne…s drobným servisem kol vám také pomůžeme… zalepíme, vycentrujeme, dofoukneme… dopravíme…

Strnadovský mlýn v Sedlčanech hodnocení